Upozorňujeme zákazníkov, že od 03. 07. 2024 do 12. 07. 2024 čerpáme dovolenku. Objednávky budú znovu vybavované od 15. 07. 2024.

HUSQVARNA Automower 550 EPOS

Kód: 3299
ZADARMOZADARMO
HUSQVARNA Automower 550 EPOS
€5 999 / ks €4 999,17 bez DPH
Na dotaz (1 ks)
Možnosti doručenia

Robotická kosačka určená pre profesionálne používanie. Perfektne vybavený model so satelitnou technológiou EPOS™.

Detailné informácie

20 rokov na trhu záhradnej techniky
20 rokov na trhu záhradnej techniky
Odborné poradenstvo pri výbere správnej techniky
Odborné poradenstvo pri výbere správnej techniky
Vlastný servis a sklad náhradných dielov
Vlastný servis a sklad náhradných dielov
Garantovaný záručný a pozáručný servis
Garantovaný záručný a pozáručný servis

Podrobný popis

Robotická kosačka určená pre profesionálne používanie. Perfektne vybavený model so satelitnou technológiou EPOS™ spoločnosti Husqvarna ponúka ovládanie kosačky v rámci virtuálnych hraníc. Pomocou mobilnej aplikácie AppDrive môžete vytvoriť virtuálne hranice jednej alebo viacerých pracovných oblastí, vrátane dočasne zakázaných zón, čo zaistí dokonalé výsledky kosenia tam, kde to potrebujete, dokonca aj v daždivých podmienkach. Aplikácia je určená pre všetky typy trávnikov, možno v nej presne nastaviť úzke priechody a svahy až do 45 % (24°). Táto technológia vyžaduje použitie referenčnej stanice EPOS™.

Technológia EPOS™ Husqvarna

Prostredníctvom satelitnej technológie vytvára virtuálne hranice s presnosťou na 2 až 3 cm. Nulové fyzické vodiče znamenajú novú úroveň robustnosti a flexibility s bezkonkurenčnými možnosťami pri programovaní. To umožňuje definovať niekoľko pracovných oblastí s rôznymi časovačmi a nastavením, vrátane dočasne zakázaných zón, a prednastaviť trasy pre flexibilnejšie umiestnenie nabíjacej stanice.

Navádzanie pomocou EPOS™

Husqvarna Automower® automaticky vypočítava najefektívnejšiu trasu do a z dokovacej nabíjacej stanice. Zmení trasu na trávniku, aby aby nedochádzalo k vytváraniu nepekných koľají.

Husqvarna Fleet Services™

Aplikácia Husqvarna Fleet Services™ vám poskytuje možnosť sledovať, ovládať a analyzovať celú vašu flotilu strojov z vášho smartfónu, tabletu alebo notebooku. Môžete monitorovať stav vašich kosačiek alebo ich presné umiestnenie, uviesť ich do chodu, zastaviť alebo zaparkovať všetky pred príchodom búrky. Jednoduché je aj ich nastavenie, vrátane výšky kosenia. Aplikácia umožňuje prijímanie varovných hlásení a sledovanie polohy kosačky v prípade odcudzenia, nech ste vy alebo kosačka kdekoľvek. Spoločnosť Husqvarna poskytuje 10-ročnú zmluvu na uložené mobilné dáta. Táto služba je štandardne ponúkaná pri modeloch radu 500, a voliteľne pri modeloch radu X-line. Služba Husqvarna Fleet Services™ je kompatibilná so všetkými ostatnými zariadeniami, vybavenými snímačom HFS.

Užívateľsky priateľské rozhranie

Rozhranie prispôsobené pre profesionálne použitie, čo znamená, že všetky nastavenia a ovládacie prvky sú spravované na diaľku prostredníctvom aplikácie pre smartphone Husqvarna Fleet Services alebo prostredníctvom PC / tabletu. Ovládacie prvky výrobku; stavová LED indikácia a funkcie START / STOP. Jednoduché používanie aj pre neskúsených užívateľov. Ochráni váš výrobok pred vážnym poškodením v prípade vandalizmu.

Bezpečnostné svetlá - pre bezpečnosť okolia

Bezpečnostné svetlá s pulzujúcim alebo stálym svetlom pre zvýšenie viditeľnosti počas prevádzky v noci. Znižujú riziko nehôd vo verejnom pracovnom prostredí.

FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware

FOTA – technológia, ktorá obsluhe umožňuje vykonávať aktualizácie firmvéru prostredníctvom aplikácie Fleet Services™. Sťahovanie prebieha na diaľku, bez nutnosti fyzického zásahu do kosačky, a umožňuje nahrať nové funkcie a aktualizácie.

appDrive - diaľkové ovládanie

Uľahčite si ovládanie kosačky pomocou aplikácie Automower® Connect vo vašom smartfóne. Použite aplikáciu appDrive pri definovaní virtuálnej pracovnej oblasti alebo prechodu medzi pracovnými oblasťami bez nutnosti prenášania kosačky.

Selectable mowing pattern

Improve the visual impression of the turf by changing the mowing pattern. With EPOS™ technology, the mower can run in parallel lines and create a variety of mowing shapes, such as diamonds, triangles and checkerboard.

Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia

Elektricky ovládané a jednoduché nastavenie výšky kosenia je prístupné z hlavného menu.

Timer (časovač) podľa počasia

Kosačka Husqvarna Automower® vie svoju pracovnú dobu prispôsobiť počasiu, čo znamená, že v čase rýchleho rastu trávy pracuje oveľa dlhšie. Za slnečného a suchého počasia alebo ku koncu sezóny kosí kratšiu dobu - tým šetrí trávnik a zároveň sa menej opotrebováva.

Zvládne aj náročný terén

Veľké kolesá, ktoré udržujú smer a poskytujú vynikajúcu trakciu aj na klzkom povrchu. Kosačka si poradí so sklonom až do 45 %.

Flexibilné umiestnenie nabíjacej stanice

Umožňuje flexibilné umiestnenie nabíjacej stanice v záhrade, čo uľahčuje inštaláciu a zabezpečí bezproblémové zachádzanie kosačky do nabíjacej stanice.

Unikátny systém kosenia

Kosačka Automower® Husqvarna skracuje trávu len o kúsoček, ale často, čo zaisťuje pekný a zdravý trávnik. Je vybavená nožmi zo silnej uhlíkovej ocele, ostrými ako britva, ktoré sú pripevnené k disku robustného žacieho ústrojenstva. To umožňuje efektívnu prevádzku a extrémne nízku spotrebu energie.

5 blade cutting disc

The cutting discs on the commercial models, Automower 500-series and CEORA, are equipped with 5 Enhance HSS blades, which gives a higher cutting performance. More blades per disc gives a finer cut and extends the interval for blade changes.

Kontrola vyváženosti

Pre tichú a bezporuchovú prevádzku automaticky deteguje nevyváženosť žacieho systému. Nerovnováha môže byť spôsobená chýbajúcimi, dvoma namontovanými alebo poškodenými britmi.

Predný nárazník

Pogumovaný predný nárazník chráni kosačku pri kolízii so stromami, kríkmi a ďalšími predmetmi nachádzajúcimi sa v jej pracovnom priestore.

Ochrana proti krádeži pomocou GPS

Kosačky vybavené aplikáciami Automower Connect®/Husqvarna Fleet Services™ okamžite začnú sledovať GPS polohu a zasielať oznámenia vašim zariadením. Zvýši sa tým bezpečnosť vašej kosačky Automower® a minimalizuje riziko krádeže.

Spoľahlivosť

Husqvarna kladie mimoriadny dôraz na spoľahlivosť robotických kosačiek. Počas 20-ročného vývoja týchto kosačiek sa zameriavame najmä na dosiahnutie maximálnej spoľahlivosti, najvyššej kvality a na minimalizáciu nevyhnutnej obsluhy týchto kosačiek.

Nízka hlučnosť

Vďaka unikátnemu systému kosenia pracuje Automower® veľmi diskrétne, ticho a vtedy, keď si to prajete.

Ochrana proti krádeži pomocou alarmu / PIN kódu

Ochrana proti krádeži rôznych stupňov pre vysoký stupeň zabezpečenia. Pokiaľ je kosačka odcudzená, spustí sa alarm s vysokým zvukom a možno ho deaktivovať iba s jedinečným kódom kosačky.

Automatické nabíjanie

Keď kosačka Automower® potrebuje energiu, nájde si sama cestu k nabíjacej stanici.

Jednoduché nastavenie časového spínača

S pomocou časového spínača s týždenným cyklom môžete presne naplánovať časové intervaly, v ktorých bude kosačka Automower® pracovať.

Senzory zdvihnutia a náklonu

Ak sa Automower® zdvihne nad zem alebo sa prevráti, kosenie sa automaticky preruší. Rotujúce žacie nože sú navyše umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od vonkajšej hrany stroja. Keď Automower® narazí na prekážku, zastaví sa a zmení smer bez toho, aby došlo k akémukoľvek poškodeniu.

Odolný voči vplyvom počasia

Automower® môže byť vonku po celý deň a je navrhnutý tak, aby fungoval správne a bez dozoru bez ohľadu na poveternostné podmienky. Vďaka kvalitnej konštrukcii sa osvedčil aj v drsnom severskom podnebí.

Dodatočné parametre

Kategória: Robotické kosačky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 13.8 kg
KAPACITA:
Pracovná kapacita, m²: 10 000 m²
Typ ohraničenia: Virtuálny
Maximálny sklon v blízkosti ohraničujúceho vodiča: 15 %
Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy: 45 %
Max. aktívny čas: 24 h
Systém hľadania: Navádzací systém EPOS™
Následuj navádzací vodič: Virtuálna prepravná cesta
Systém nabíjania: Automatický
CELKOVÉ ROZMERY:
Hmotnosť, kg: 13,8 kg
Dĺžka: 72 cm
Šírka: 56 cm
Výška: 32 cm
ÚDAJE O VÝROBKU:
Farba: Šedivá, Oranžová
Hladina hluku vnímaná: 65 dB(A)
Index ochrany (IP kód): IPX4
Typ akumulátora: Li-Ion
Kapacita akumulátora, Ah: 10 Ah
Nabíjací prúd (A): 7 A
Priemerný čas kosenia na jedno nabitie: 210 min
Typická doba nabíjania: 60 min
Priemerná mesačná spotreba energie pri maximálnom používaní: 24 kWh
Priemerná spotreba energie pri maximálnom využití: 5 000 m²
Nepravidelná kapacita pracovnej oblasti, vysoká profesionálna kvalita: 5 000 m²
Nepravidelná kapacita pracovnej oblasti, kvalita pre profesionálne športy: 3 500 m²
Nepravidelná kapacita pracovnej oblasti, pravidelná kvalita: 6 000 m²
Systematická kapacita pracovnej oblasti, vysoká profesionálna kvalita: 10 000 m²
Systematická kapacita pracovnej oblasti, kvalita pre profesionálne športy: 5 000 m²
Systematická kapacita pracovnej oblasti, pravidelná kvalita: 15 000 m²
ŽACÍ SYSTÉM:
Systém kosenia: 5 otočných nožov
Výška kosenia, max., mm: 60 mm
Výška kosenia, min., mm: 20 mm
Šírka záberu, cm: 24 cm
Nastavenie výšky kosenia: Elektrické
Ochranný disk: Áno
Obojsmerné otáčanie kosiaceho disku: Áno
OVLÁDANIE:
Klávesnica: Profesionálne užívateľské rozhranie / apl.
Informačný panel: Nie
Bezdrôtové pripojenie: Bluetooth®, Celulárne
Riadená aplikáciou: Husqvarna Fleet Services
Integrácia s inteligentnou domácnosťou: Áno
Aktualizácia firmvéru: FOTA
BEZPEČNOSŤ:
GPS Sledovanie: Áno
Geoplot: Áno
PIN kód: Áno
Alarm: Áno
Senzor zdvihnutia: Áno
Senzor náklonu: Áno
Object detection: Ultrazvukový snímač

See How Husqvarna EPOS Works | Husqvarna

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: