Motokultivátor MKS-60 s koly, motor 6 HP

Kód: 220-001
ZADARMOZADARMO
Motokultivátor MKS-60 s koly, motor 6 HP
€1 999 / ks €1 665,83 bez DPH
Na dotaz (1 ks)
Možnosti doručenia
Univerzálny motokultivátor MKS-60 osadený motorom KAWASAKI FJ180V s výkonom 6 HP, prevodovka 5 +1 rýchlosť, s kolesami 4,00-8 ".

Detailné informácie

20 rokov na trhu záhradnej techniky
20 rokov na trhu záhradnej techniky
Odborné poradenstvo pri výbere správnej techniky
Odborné poradenstvo pri výbere správnej techniky
Vlastný servis a sklad náhradných dielov
Vlastný servis a sklad náhradných dielov
Garantovaný záručný a pozáručný servis
Garantovaný záručný a pozáručný servis

Podrobný popis

 Výkonné a spoľahlivé motory

 
Pre pohon základnej jednotky sú použité motory s vertikálne vývodovým hriadeľom. Tejto konštrukcie je využité z dôvodu jednoduchšie agregácie základnej jednotky s prídavným aktívnym príslušenstvom. Na vývodovej hriadeli pod motorom sú umiestnené dve remenice: jedna je určená pre remeň spájajúcej motor s prevodovkou (spínaný pojazdovou spojkou), druhá potom slúži na pripojenie remeňa poháňajúceho predné aktívne náradia.
Kultivátor dodávame v základnom prevedení so štvortaktnými benzínovým motorom KAWASAKI FJ 180V 6HP. Motory značky Kawasaki sú pre zákazníkov zaujímavé najmä ich nadpriemernú svahovou dostupnosťou (30 °), ale aj ich kultivovaným chodom. Jedná sa o motory so zvýšenou životnosťou as veľmi dobrými emisnými hodnotami. Pre náročnejších zákazníkov používajúcich základnú jednotku najmä v spojení so snehovou frézou, alebo v náročnejšom teréne s dvojbubnová trávne kosačkou, je k dispozícii základná jednotka motokultivátoru osadená motormi o výkone 12, alebo 13 HP (dvojvalec).
 
UPOZORNENIE:
Motor je z výroby štandardne plnený motorovým olejom pre letné podmienky. V prípade, že budete kultivátor používať v zime a budete štartovať motor pri teplotách okolo nuly a nižších, je nutné vymeniť olejovú náplň motora za typ oleja vhodný pre použitie v zimných podmienkach!
 
Univerzální kultivátor MKS - motor Kawasaki o výkonu 6 hp.           Univerzální kultivátor MKS - motor Kawasaki o výkonu 13 hp.     
Motor Kawasaki s výkonom 6 HP.                 Motor Kawasaki s výkonom 13 HP.
 
 
 Univerzální kultivátor MKS - motor o výkonu 15 hp.
                       Motor Kawasaki s výkonom 12 HP.
 
 
Päťrýchlostná prevodovka so spiatočkou
 
U kultivátora MKS nemusíte pri zmene prevodových stupňov prehadzovať remeň tak, ako tomu bolo u kultivátorov staršej konštrukcie. Náš stroj je už od roku 1999 osadzovan kvalitné mechanickou prevodovkou PEERLESS s piatimi rýchlostnými stupňami pre jazdu vpred a so spiatočkou.
Široký rozsah pojazdových rýchlostí tejto prevodovky plne vyhovuje pre všetky aplikácie, ktoré k nášmu kultivátora ponúkame.
Radenie rýchlostných stupňov sa vykonáva pohodlne páčkou (nie pod zaťažením, pri radení rýchlostí je potreba vyradiť pojazdovú spojku). Prenos sily od motora a prevodovky na poloosi kolies je riešený dvojitým reťazou.
 
 
 Univerzální kultivátor MKS - páka řazení pětirychlostní převodovky.                 Univerzální kultivátor MKS - páka řazení pětirychlostní převodovky.
Páka radenia pri motoroch 12 a 13 HP.              Páka radenia pri motore 6 HP. 
 
 
Univerzální kultivátor MKS - pětirychlostní převodovka se zpátečkou.
 
 
spojka pojazdu
 
Spínanie pojazdu stroja je ovládané remeňovú spojkou. Tento typ spojky zaisťuje plynulý a šetrný rozjazd a je používaný aj u strojov profesionálnej kategórie. Použitý je špeciálny klinový remeň s vysokou životnosťou. Remeň svojím pružným záberom značne šetrí ozubené a reťazové prevody stroja av neposlednom rade aj motory u ktorých tak nedochádza k prudkým a tvrdým nárazom do kľukovej skrine.
Páka pre ovládanie chodu spojky je umiestnená pri pravej rukoväti riadidiel. Po zaradení rýchlostného stupňa na päťrýchlostnou prevodovke sa kultivátor uvedie do pohybu jednoduchým stlačením tejto páky.
 
 
Univerzální kultivátor MKS - spojka pojezdu.     Univerzální kultivátor MKS - páka spojky pojezdu.
 
 
Elektroštart
 
Kultivátor MKS-60 osadený motorom o výkone 12 HP je vybavený pohodlným elektrickým štartovaním.
 
 
                                                                     Univerzální kultivátor MKS - elektrické statrování.
 
Výškovo a stranovo nastaviteľné riadidlá
 
Kultivátory MKS sú vybavené systémom jednoduchého nastavenia riadidiel. Bez potreby použitia náradia je riadidlá možné nastaviť ako do výšky, tak smerom do strany. Za účelom zmenšenia rozmerov stroja pri preprave, alebo pri jeho uskladnenie na dlhšiu dobu je možné riadidlá aj otočiť o 180 °.
 
                                                                                             Univerzální kultivátor MKS - systém nastavení řídítek.
 
Pohon predného aktívneho náradie:
 
Pohon aktívneho náradia pripojeného k motokultivátoru je riešený remeňom, ktorý je vedený od k tomu určené remenice na výstupnej hriadeli motora. Spínanie predného aktívneho náradia zaisťuje odstredivá spojka, ktorá je súčasťou každého prídavného zariadenia. Pri prechádzaní s kultivátorom osadeným predným aktívnym náradím je nutné (pre úplnú elimináciu funkcie predného náradia) povoliť páčku vačky zaisťujúce napnutie remeňa pohonu.
 
kolesá:
 
Motokultivátor MKS v základnom prevedení je osadený kolesami s rozmerom 4.00-8 ". Do ťažkých podmienok je možné stroj osadiť kolesami 5,00-12 "(Pozor: tieto bicykle nemožno agregovať s predným aktívnym náradím!).
V prípade, že plánujete kultivátor využívať ako s predným aktívnym náradím, tak aj pre poľné práce a nechce sa Vám investovať do dvoch sád kolies, je možné kolesá 4,00-8 "doplniť orebnými návleky, ktoré kolesám zabezpečí na obrábanej pôde dostatočný záber.
 
Univerzální motokultivátor MKS-60 s motorem Kawasaki   
Vďaka praktickému montážnemu zdviháka je výmena kolies za rotavátor veľmi jednoduchá.
 
 Univerzální motokultivátor MKS-60 s motorem Kawasaki                Univerzální motokultivátor MKS-60 s motorem Kawasaki
                                                    Kultivátor MKS-60 osadený kolesami 5,00-12 "
 

 
 

VIAC INFORMACIÍ:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: