Prídavná farebná terapia

Kód: 850-018
€84 / ks €70 bez DPH
Skladom (2 ks)
Možnosti doručenia

Detailné informácie

20 rokov na trhu záhradnej techniky
20 rokov na trhu záhradnej techniky
Odborné poradenstvo pri výbere správnej techniky
Odborné poradenstvo pri výbere správnej techniky
Vlastný servis a sklad náhradných dielov
Vlastný servis a sklad náhradných dielov
Garantovaný záručný a pozáručný servis
Garantovaný záručný a pozáručný servis

Podrobný popis

Pôsobenie farebnej terapie:

Užívanie farieb a svetla vedie k vyrovnaniu a zvýšeniu energie na udržanie nášho tela, mysle i ducha v zdravom, uvoľnenom a harmonickom stave. Farba je čistá vibrácia a môže zvyšovať alebo znižovať našu energiu. Od farieb nemožno očakávať, že pri každom zdravotnom probléme nahradí konvenčnú lekársku starostlivosť, avšak pokiaľ potrebujete svojmu telu a svojej mysli dodať novú energiu a najmä rovnováhu, potom sú farebné terapie veľmi účinné.

Využitie vlastností farieb:

To, že na nás farby pôsobia a majú hojivý účinok, nie je žiadnym tajomstvom. Terapia pomocou farieb bola praktizovaná už v starých kultúrach: egyptskej, indickej a čínskej. Dnes zaujíma liečenie farbami popredné miesto medzi alternatívnymi liečebnými metódami. Svetelné podnety sú zaznamenané v mozgu hypofýzou a sú odovzdávané autonómnemu nervovému systému, odkiaľ sú uvoľňované stimulujúce alebo tlmiace podnety pre látkovú výmenu, hladinu hormónov a krvotvorbu.

Červená

Červená farba predstavuje zdravie, oheň, teplo, krv, vášeň, silnú vôľu a prežitie. Pri použití na organizmus stimuluje, aktivuje, prináša vitalitu, dynamizuje, zintenzívňuje, znovu uvoľňuje v hĺbke uloženú energiu, posilňuje zmysly, privádza k rozmachu pomalé procesy, dodáva človeku pocit sily. Červená farba sa používa, aby dodala energiu, podnietila k pohybu. bezprostrednú reakciu.

Oranžová

Oranžová farba je veselá, kreatívna a teplá farba plná radosti, ktorá v sebe spája fyzickú energiu s duševnými vlastnosťami. Je to farba kreativity a schopnosti vedieť sa prispôsobiť. Navodzuje všeobecný pocit pohody a veselej mysle. Oranžová symbolizuje teplo a blahobyt a súvisí so sebaúctou: napr. oranžový múr v jedálni podporí rodinnú spolupatričnosť, pripomína oranžové východy a západy slnka. Zahrieva, stimuluje (je jemnejšia ako červená), uvoľňuje kŕčovité stiahnutie kostrového alebo hladkého svalstva.

Žltá

Žltá farba je farbou rozumu a vnímania. V dávnych dobách bola farbou, ktorá symbolizovala život a radosť. Viaže sa k vlastnej hodnote ak tomu, ako na seba pozeráme. Je to farba osobnosti a ega. Z psychologického hľadiska je vhodná na skľúčené a melancholické stavy. Žltá je farba jasného myslenia, objektivity, bystrosti, dôvery, osobného kúzla. Obchodníkom sa napríklad odporúča, aby nosili žltú kravatu na zdôraznenie sebavedomia. Žltá posilňuje, otvára, zvyšuje energiu, povzbudzuje slabé procesy, uvoľňuje stuhnutosť, posilňuje nervy.

Zelená

Zelená farba je farbou lásky, pokroku, rastu, neskúsenosti, plodnosti, nádeje, rovnováhy a nového života. Rovnako je to farba na upokojenie a utíšenie. Nosia ju na sebe chirurgovia, aby upokojili pacienta. Zelená farba upevňuje imunitný systém. Pôsobí aj proti stresu, udržuje v rovnováhe telesnú a psychickú energiu, uvoľňuje bolestivé a napäté procesy, prináša upokojenie. modrá farba je z psychologického hľadiska pri emocionálnych stavoch viac upokojujúca ako farba zelená. Je to farba pre meditáciu a duchovný rozvoj, pretože uvoľňuje myseľ. Je to farba pravdy, oddanosti, pokoja a úprimnosti. Ale aj vyšších duševných vlastností. Upokojuje, brzdí, koncentruje, ochladzuje, preto sa používa pri popáleninách a pri znižovaní horúčky, je ideálny pre stimuláciu hojivých procesov pri zápalových stavoch – bolesti zubov, očí, zápaly kĺbov, uvádza do poriadku hyperaktívne, nekontrolované a rušivé procesy, upokojuje.

Modrá

Modrá farba je z psychologického pohľadu farba, ktorá je dobrá pre ukáznenosť, usporiadanie, dôveru a účinnosť. Považuje sa za farbu, ktorá napomáha odstraňovať návykové pohnútky. Odkrýva obavy, povzbudzuje a podnecuje k vlastnej zodpovednosti. Symbolizuje usporiadanie, koncentráciu a povinnosť: napr. tmavé modré obleky obchodníkov, školské uniformy atď.

Fialová

Fialová farba sa z psychologického hľadiska viaže k vlastnému poznaniu a duchovnému uvedomeniu. Vždy bola považovaná za liečivú farbu, povzbudzuje harmóniu ega a ducha. Je to mocná farba a nemala by sa používať u detí. Ako uvoľňujúca a duchovná farba sa používa v kostoloch, pri pohreboch (aby sa človek cítil bližšie k Bohu ohľadom povzbudenia a pochopenia), v terapeutických priestoroch, domovoch pre seniorov; táto farba zbavuje ľudí každodenných starostí. Inšpiruje, zmenšuje, upokojuje nervy, uvoľňuje nervové podráždenie, zmierňuje bolesti.

VIAC INFORMACIÍ:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: