Domov / Infrasauny

Infrasauna Standard 2012


Žiadne hodnotenie. Kód: 850-016
Infrasauna Standard 2012 je keramické a karbónové výhrevné teleso s výkonom 1050 W, podlahové kúrenie s vlnovou dlžkou 5,6-15 a 5 ohrivačmi. Infrasauna je určená pre jednu osobu a 1 dieťa a je vyrobena z Kanadského jedlovca.
Výrobca: HealthLand
Dostupnosť:
668,00 € , plus doprava
 
Porovnať Prihláste sa pre prístup do zoznamu tovaru.
Infrasauna Standard 2012

Infrasauna Standard 2012 je keramické a karbónové výhrevné teleso s výkonom 1050 W, podlahové kúrenie s vlnovou dlžkou 5,6-15 a 5 ohrivačmi. Infrasauna je určená pre jednu osobu a 1 dieťa a je vyrobena z Kanadského jedlovca.

O aké žiarenie sa teda jedná a čo to vlastne je to infračervené žiarenie?

Infrasauny sú úplne bezpečné zariadenia, ktorých žiarenie nemá nič spoločné s UV žiarením ani so žiarením nukleárnym. Infračervené (inak tiež nazývané tepelné) žiarenie - je žiarenie s vlnovou dĺžkou väčšou, ako je vlnová dĺžka viditeľného svetla. Infračervené lúče teda nevidíme, ale vnímame ich ako teplo. Ide o podobný princíp, ako keď Slnko ohrieva Zem. Toto "žiariace teplo", zahrieva telesá priamo, bez toho aby dochádzalo k zahrievaniu okolitého vzduchu.

Výhody carbonových infrasáun HealthLand

Vyháňa z tela jedovaté látky - detoxikácia. Toxíny, rovnako ako sodík, alkohol, nikotín, karcinogénne ťažké kovy a ortuť sa postupne hromadí v ľudskom tele. Infračervené teplo stimuluje potné žľazy, aby prečisťoval a detoxikovali pokožku.

Redukuje stres - Infračervené teplo uvoľňuje svaly a uvoľňuje telo napr. Pred masážou. Veľa masérov používa infračervené teplo k väčšiemu a hlbšiemu zážitku z masáže.

Prospieva Vašej koži - Infračervené teplo zlepšuje obeh, vylučuje nečistotu a chemikálie aodstraňuje odumreté kožné bunky. To všetko spevňuje Vašu pokožku a zmierňuje vytváranie vrások.

Znižuje váhu  - súčasťou termoregulačného procesu ľudského tela je potenie v dôsledku zvýšenia srdcovej frekvencie a zrýchlenie metabolizmu. Telo potom začne vylučovať nadbytočnú vlhkosť, soli a podkožného tuky. Tuky sa vylučujú z tela pri teplote 42 ° C, keď sa telo potí a vylučujú sa znej škodlivé látky. Vhodný doplnok pre redukciu váhy. Za 30 min. spáli až 600 cal.

Úľava od bolesti - infračervené teplo uľavuje od bolesti tým, že sa v tele rozširujú krvné cievy a zrýchľuje obeh, ktorým potom prúdi viac kyslíka, rýchlejšie sa dostáva k poraneným miestam a urýchľuje hojenie rán a poranení. Mnoho ľudí používa infračervené svetlo pre liečbu artrózy, svalového spazmu a reumatizmu.

Zlepšuje imunitný systém - pri horúčke stúpa telesná teplota a telo sa tak bráni vírusom. Pri používaní infrasauny sa telo lepšie bráni vďaka vyvolanie "umelé horúčky". Najnovšie štúdie dokázali, že prechladnutie a chrípkové ochorenia sú najlepšie vyliečená práve použitím infračerveného tepla v jej začiatkoch.

Posilnenie krvného obehu - pri hĺbkovom prehrievaní telo začne vylučovať pot, aby sa ochladilo. Tým sa zvýši činnosť srdca a zrýchli cirkulácia krvi, čo prispieva k posilneniu a stabilizáciu krvného obehu. .

Prevádzkové náklady sú u infrasauny neporovnateľne nižšie ako u klasickej sauny. Náklady na energiu sa pohybujú na každý váš pobyt v saune okolo 0,26€.

Pred spustením infrasauny

Čas predhriatie na prevádzkovú teplotu je závislý na veľkosti kabíny a pohybuje sa v rozmedzí 5 až 10 minút. Pri spustení kabíny a nastavenie teploty a dĺžky PREHRIEVACÍ teploty máte práve tak čas na vlažnú sprchu, ktorá zvýši efekt potenie, ktorá je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejšie. Dôležitý je pri saunovaní aj pitný režim, dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia. Dĺžka pobytu v saune je individuálna a pohybuje sa v rozpätí 25 až 40 minút pri teplote 65 ° C. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700 kalórií absolútne bez záťaže. Začínajte kratšími intervalmi, ktoré môžete postupne predlžovať. Po uplynutí nastaveného času sa vykurovací systém automaticky odpojí.

 

Špecifikácia
Počet osôb 1 + dieťa
Výkon 1050 W
Počet ohrievačov 5
Vykurovacie telesá keramická + karbónová
Vlnová dĺžka 5,6 - 15
Digitálny ovládací panel áno vnútorné a vonkajšie
Osvetlenie áno vnútorné osvetlenie
Podlahové kúrenie áno
Podlahový rošt áno
Teplotný senzor áno
Strešná ventilácia áno
Drevo Kanadský jedľovec
Dvere sklenené s dreveným rámom
Hrúbka steny 50 mm
Šírka vonkajšia 950 mm
Výška vonkajšia 1800 mm
Dĺžka vonkajšia 900 mm
Hmotnosť 99 kg
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.