Domov / Záhradná technika / Kosačky na trávu / Bubnové kosačky

Nástavec dvoububnové kosenia Panter RZS 121


Žiadne hodnotenie. Kód: 116-010
Nástavec pre osadenie na pohonné jednotky Panter FD-3 a FD-5. Záber 121 cm.
Výrobca: DAKR
Záruka: 2 roky
Dostupnosť:
1.150,00 € , plus doprava
(1.150,00 €/ks)
 
Porovnať Prihláste sa pre prístup do zoznamu tovaru.
Nástavec dvoububnové kosenia Panter RZS 121

Určené pre pohonné jednotky: FD-3 a FD-5

V spojení s pohonnou jednotkou Panter vytvára najvýkonnejší kombináciu pre kosenie veľkých pozemkov, ako sú lúky a pasienky. Kosačka RZS 121 kosí nízku aj vysokú trávu. Žacie bubny majú oceľové celoplošné podbehy, na každom bubne sú dva robustné otočné nože, ktoré sú špeciálne zakalené aby boli dostečně tvrdé, ale súčasne neboli krehké. Žacie bubny sú v mieste uchytenia nožov prelisované, aby sa zvýšila pevnosť bubnov. Každá hriadeľ žacích bubnov je uložená na dvoch miestach v robustných ložiskách. Žacie bubny sú poháňané reťazami a prevodovkou.

Z prevodovky na motor je otáčanie prenášané klinovým remeňom vyrábaným nemeckou firmou Optibelt špeciálne pre stroj DAKR RZS 121. Oproti bežným klinovým remeňom prenáša podstatne vyššie zaťaženie a navyše bez dĺžkových zmien spôsobených zahrievaním. Klinový remeň medzi motorom a prevodovkou obmedzuje možnosť poškodenia predovšetkým kľukovej hriadele motora aj niektorých ďalších drahých dielov stroja pri nárazoch kosačky do pevných prekážok, ako sú kamene, betónové obrubníky či oceľové rúrky.

Vďaka pohonu žacích bubnov reťaze sa dráhy nožov prekrývajú ale súčasne v jednej výške, pretože sa nestretávajú. Preto je tráva rovnomerne pokosená, bez takzvaných "kohútov", ktoré vytvára kosačky, ktoré majú bubny v rozdielnych výškach.

Špecifikácia
Váha 65 kg
Max. výkon 9.680 m2/hod
Max. šírka záberu 121 cm
Žacie ústrojenstvo 2 bubny s otočnými podbehy s guličkovým ložiskom
Výška strniska priemerne 3,5 cm
Možnosti sedačka pre roviny a mierne svahy
Odporúčaná plocha kosenia do neobmedzená
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.